Tips bij haarpijn

Ken je dit? Na het dragen van bv een paardenstaart doet je hoofdhuid zeer of tijdens het kammen en aanraken van het haar.

Heel vervelend en ik zie het af en toe dan ook terug in mijn studio. Wat veroorzaakt dit en wat kun je eraan doen? Dat leg ik je uit.

 

Er zijn verschillende oorzaken van haarpijn waaronder:

-verkeerd wassen waardoor de haarzakjes vuil worden

-gespannen spiertjes in de haarzakjes

-vieze hoofdhuid 

-kruin/draai in het haar

-verkeerde producten gebruiken

-het haar te strak vastzetten in een staart, knot, vlecht of ander wijze

-zenuwpijn

-na haaruitval

-irritatie van de haarzakjes

-stress

-ziekte of depressies en angsten

-kou in de wintermaanden

 

Maar wat zou hierbij kunnen helpen? Dat is wel afhankelijk van de oorzaak en persoonsgebonden. Hierbij mijn tips voor jou!

-Ik raad ten eerste sterk aan om regelmatig een detoxbehandeling te laten doen in de studio. Dit reinigt de hoofdhuid heel goed en zorgt dat al het vuil verwijdert wordt. Ook ontvang je tijdens deze behandeling verschillende massages en dat zorgt ervoor dat de huid los komt en de haarzakjes weer goed gevoed kunnen worden en minder pijnlijk aanvoelen. Het haar wordt verwend met een voedend haarmasker dat het haar zacht maakt en beter doorkambaar.

-Thuis kun je met de verzorgende- en stylingsproducten van Kadus, zoals een goede shampoo en haarmasker, de hoofdhuid en haar blijven verzorgen. Vraag naar jouw persoonlijke advies hierbij.

-Geef jezelf regelmatig een lange hoofdmassage of laat dit ook doen in de studio. Het helpt ook bij stress, tegen haaruitval, werkt ontspannend en dat heeft invloed op de huid. 

-Is je haar lang? Doordat het sneller gaat knopen, kun je het beter korter laten knippen.

-Zorg voor een goede borstel of grove kam

-Gebruik een satijnen of gladde kussensloop tijdens het slapen

-Ga niet met nat haar naar bed

-Slaap met een losse vlecht in het lange haar of met los haar

-Kam het haar vanuit de punten en daarna steeds kleine stukjes hoger uit

-Kam het haar meerdere keren per dag, zodat er geen klitten inkomen

-Gebruik voor het kammen een bv conditioner balm van Kadus. Dit verzacht het haar waardoor het makkelijker doorkambaar wordt

-Eet en drink gezond, beweeg voldoende

-Zorg voor een goede verzorging en ontspanning

-Volg psychotherapie bij angsten en depressies

 

Ik hoop dat als je last hebt van haarpijn, hier iets staat dat jou verder kan helpen. Laat je het weten?

Heb jij ook nog goede tips bij haarpijn? Deel ze dan hieronder in een reactie!

 


«   »

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.